Inspiracje

Więcej zabawy z mniej

Więcej zabawy z mniej_blog
Więcej zabawy z mniej_blog
Czy Twoje dziecko znów się nudzi i prosi o kolejną zabawkę? Zanim zaczniesz szukać w Internecie kolejnej zabawki, zachęcamy do przeczytania tego wpisu😊 Znajdziesz w nim kilka wskazówek na temat tego jak możesz pomóc swojemu dziecku zobaczyć jego zabawki „w nowym świetle” aby spostrzegło nowe zastosowania i możliwości zabawy (bez wydania ani jednej złotówki).

A gdyby tak połączyć zabawki, z przedmiotami które masz pod ręką w kuchni, sypialni, recyklingu? Klocki w domku dla lalek, jedwabną tkaninę do zabawy i tekturową tubę, taśmę malarską i drewnianą kolejkę? Połączenie zabawek z przedmiotami codziennego użytku może zainspirować dziecko do zabawy swoimi zabawkami w nowy sposób. Twoja pociecha zapewne stanie się bardziej kreatywna, samodzielna i dostrzeże radość w przedmiotach codziennego użytku. Jednym słowem (no dobrze, dwoma), same korzyści😊  

Jak więc czerpać więcej radości z mniejszej liczby zabawek?

Oto szybki sposób na wymyślenie kilku ciekawych kombinacji:

  1.  Weź kartkę papieru i narysuj linię przez jej środek
  2. Po lewej wypisz zabawki. Nie trzeba wymieniać wszystkich😊, wystarczy kilka większych kategorii np. klocki, figurki, pluszaki, pojazdy
  3. Po prawej wypisz kilka ciekawszych przedmiotów, które masz w domu, którymi można się bezpiecznie bawić. Kilka przykładów: tacka, poduszka, rolki kuchenne, taśma malarska, naturalne materiały (kasztany, liście, kamyczki itp.)
  4. Połącz linią zabawki i przedmioty

Kombinacji jest oczywiście nieskończenie wiele, kilka przykładowych pomysłów poniżej

  • Marble run wykonany z tekturowej tuby lub rolki kuchennej
  • Papierowe kostiumy dla drewnianych figurek
  • Tor dla samochodzików wyznaczony na podłodze taśmą malarską
  • Zabawa w „mały świat” w kartonie po butach
  • Żołędzie i kasztany do „ugotowania” w zabawie w gotowanie

Po pewnym czasie, Twoje dziecko będzie samo wpadało na nowe pomysły, ale warto na samym początku zaproponować mu parę kombinacji i wspólnie zrealizować kilka pomysłów.

Oczywiście może się okazać, że faktycznie przydałaby się nowa zabawka lub nawet dwie. Nic w tym złego! Chcieliśmy w tym wpisie tylko przedstawić pomysł na to jak zwiększyć potencjał zabawek, które Twoje dziecko już posiada. Na sam koniec zachęcamy do lektury artykułu “Jak zaoszczędzić pieniądze na zabawkach?” w którym przedstawiamy pięć sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy zgodnie z naszym motywem „less waste” + „more fun”.


Przeczytaj również:

Zabawy sensoryczne dla dzieci

Kilka słów o naszej wypożyczalni

Oddaj zabawkę lub książkę i otrzymaj

avatar

Kidaroo