Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

 • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
 • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
 • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
 • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla niemowlaka, by wspierała rozwój i jednocześnie nie naraziła na przebodźcowanie? Czy mały człowiek, dla którego najważniejsza jest mama, a zaraz po tym spanie i jedzenie, będzie interesował się dziecięcymi gadżetami? Na Kidaroo.pl znajdziesz odpowiedzi wraz z najlepszymi propozycjami prezentów.

Jakie zabawki dla noworodka?

Wbrew pozorom, odpowiednie zabawki można sprezentować już noworodkowi. Dobrym przykładem może być tutaj szumiący miś – zabawka emitująca szum, który uspokaja i pomaga w zasypianiu.

Z racji tego, iż ostrość wzroku u noworodków jest bardzo słaba, wspaniale sprawdzą się także zabawki kontrastowe – np. miękka przytulanka lub książeczka w biało-czarnych barwach.

Zabawki dla 3 miesięcznego dziecka

W wieku 3 miesięcy niemowlę zaczyna coraz bardziej odkrywać świat wokół siebie. Zabawki dla 3-miesięcznego dziecka powinny być przede wszystkim bezpieczne, łatwe do chwytania i stymulować zmysły maluszka. Karuzele do łóżeczka z delikatną muzyką i obrotowymi zabawkami mogą zaintrygować małego odkrywcę. Przytulanki o kontrastowych barwach nadają się doskonale jako towarzysz snu, a grzechotki z różnymi fakturami wprowadzą malucha w fascynujący świat dotyku.

Zalety zabawek dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt pełnią istotną rolę w rozwoju malucha. Wspomagają rozwój sensoryczny, uczą koordynacji ruchowej, a także działają uspokajająco. Książeczki dla niemowląt, wykonane z miękkich materiałów, nie tylko rozwijają zdolności manualne dziecka, ale także kształtują jego zmysł dotyku. Maty edukacyjne, z elementami do dotykania i eksploracji, stymulują rozwój motoryczny i zmysłowy niemowlaka. Popularne kategorie produktów dla niemowląt to między innymi:

Karuzele do łóżeczka: interaktywne karuzele z miękkimi pluszakami i delikatną muzyką stanowią doskonałą stymulację wzrokowo-słuchową dla niemowląt.

Przytulanki: miękkie przytulanki w kontrastowych kolorach zapewniają poczucie bezpieczeństwa i są doskonałym towarzyszem podczas snu.

Grzechotki: zabawki dźwiękowe, które niemowlę może trzymać i potrząsać, rozwijając umiejętności chwytania i odkrywania dźwięków.

Gryzaki dla niemowląt: zabawki do gryzienia, wykonane z bezpiecznych materiałów, łagodzą ból dziąseł i rozwijają umiejętności ssania.

Piłki sensoryczne: miękkie piłki o zróżnicowanych fakturach rozwijają zmysł dotyku i umiejętności motoryczne.

Książeczki dla niemowląt: miękkie, kolorowe książeczki z różnymi elementami do dotykania, przekładkami i dźwiękami wspierają rozwój poznawczy.

Pierwsze klocki: duże, miękkie klocki, które niemowlę może chwytać i układać, rozwijają zdolności motoryczne i kreatywność.

Maty edukacyjne: maty z różnymi aktywnościami, takie jak lusterko, grzechotki czy przywieszki, stymulują rozwój motoryczny i zmysłowy.

Szumiące misie: misie z wbudowanym mechanizmem szumów, które działają uspokajająco na niemowlę podczas snu.

Zabawki do łóżeczka: zabawki mocowane do łóżeczka, takie jak przyssawki z grzechotkami czy miękkie zwierzątka, zapewniają rozrywkę i rozwijają zdolności obserwacyjne.

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka

Dziecko, które skończyło 3 miesiące znacznie lepiej widzi, zaczyna interesować się otoczeniem, żywo reaguje na dźwięk. To doskonały moment, aby podsunąć maluchowi np. piłeczkę z ciekawą fakturą  – doskonałe ćwiczenie na otwieranie piąstek i pobudzenie zmysłu dotyku.

Aby zachęcać malca do jak najdłuższego leżenia na brzuszku można zaproponować mu zabawkę w postaci kostki aktywizującej.

Co kupić na prezent dla dziecka w wieku 6 miesięcy?

Półroczny maluch z wielką pasją każdy przedmiot wkłada do budzi. Jest to sposób nie tylko na zdobycie wiedzy o rzeczach, które go otaczają, ale i na masaż dziąseł, z których zaczynają wychodzić pierwsze ząbki. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się różnego rodzaju gryzaki – drewniane, silikonowe, kauczukowe.

Popularne zabawki dla niemowląt od 0-6 miesięcy

 1. Miękka mata dla niemowląt
 2. Grzechotka dla dziecka
 3. Miękka książeczka
 4. Piłka sensoryczna
 5. Szumiący miś
 6. Karuzela dla dzieci do łóżeczka
 7. Pierwsza przytulanka
 8. Gryzak na ząbkowanie
 9. Interaktywna mata edukacyjna z pałąkami
 10. Zawieszka interaktywna do wózka

Zabawki dla dzieci według wieku: Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcyZabawki dla niemowląt 6-12 miesięcy | Zabawki dla rocznego dziecka | Zabawki dla 2 latka | Zabawki dla 3 latka | Zabawki dla 4 latka | Zabawki dla 5 latka