Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

Zabawki dla niemowląt 0-6 miesięcy

Jak wybrać odpowiednią zabawkę dla niemowlaka, by wspierała rozwój i jednocześnie nie naraziła na przebodźcowanie? Czy mały człowiek, dla którego najważniejsza jest mama, a zaraz po tym spanie i jedzenie, będzie interesował się dziecięcymi gadżetami? Na Kidaroo.pl znajdziesz odpowiedzi wraz z najlepszymi propozycjami prezentów.

Jakie zabawki dla noworodka?

Wbrew pozorom, odpowiednie zabawki można sprezentować już noworodkowi. Dobrym przykładem może być tutaj szumiący miś – zabawka emitująca szum, który uspokaja i pomaga w zasypianiu.

Z racji tego, iż ostrość wzroku u noworodków jest bardzo słaba, wspaniale sprawdzą się także zabawki kontrastowe – np. miękka przytulanka lub książeczka w biało-czarnych barwach.

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka

Dziecko, które skończyło 3 miesiące znacznie lepiej widzi, zaczyna interesować się otoczeniem, żywo reaguje na dźwięk. To doskonały moment, aby podsunąć maluchowi np. piłeczkę z ciekawą fakturą  – doskonałe ćwiczenie na otwieranie piąstek i pobudzenie zmysłu dotyku.

Aby zachęcać malca do jak najdłuższego leżenia na brzuszku można zaproponować mu zabawkę w postaci kostki aktywizującej.

Co kupić na prezent dla dziecka w wieku 6 miesięcy?

Półroczny maluch z wielką pasją każdy przedmiot wkłada do budzi. Jest to sposób nie tylko na zdobycie wiedzy o rzeczach, które go otaczają, ale i na masaż dziąseł, z których zaczynają wychodzić pierwsze ząbki. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się różnego rodzaju gryzaki – drewniane, silikonowe, kauczukowe.

Popularne zabawki dla niemowląt od 0-6 miesięcy

  1. Miękka mata dla niemowląt
  2. Grzechotka dla dziecka
  3. Miękka książeczka
  4. Piłka sensoryczna
  5. Szumiący miś
  6. Karuzela dla dzieci do łóżeczka
  7. Pierwsza przytulanka
  8. Gryzak na ząbkowanie
  9. Interaktywna mata edukacyjna z pałąkami
  10. Zawieszka interaktywna do wózka