Zabawki dla niemowląt

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Zabawki dla niemowląt

Pierwsze miesiące maluszka upływają głównie pod znakiem spania, jedzenia i tulenia się do mamy. Nie oznacza to jednak, że nie ma tu miejsca na zabawę. Wręcz przeciwnie – dobrze dobrane zabawki dla noworodka mogą wspaniale urozmaicić codzienną rutynę. W kolejnych miesiącach dziecko staje się coraz bardziej ciekawe otaczającego go świata, a każdy nowy dzień to przygoda. W nieustającej nauce i odkrywaniu tego, co nieznane pomogą zabawki dla dziewczynek i chłopców dostosowane do ich potrzeb oraz etapu rozwoju. Sprawdź naszą ofertę i wybierz najlepsze akcesoria dla swojej pociechy!

Kiedy kupić pierwsze zabawki dla noworodka?

Ciocie, wujkowie, przyjaciele rodziny chcący podarować coś maluchowi z okazji jego narodzin mogą się zastanawiać, czy prezent dla niemowlaka w postaci zabawki to dobry pomysł? Zdecydowanie możemy stwierdzić, że odpowiednie gadżety są wręcz niezbędne! W pierwszych tygodniach życia doskonale sprawdzą się mięciutkie przytulanki, mobile, karuzele do łóżeczka czy szumiące misie – maskotki emitujące biały szum. Już po kilku kolejnych tygodniach maluch zacznie interesować się prostymi grzechotkami czy gryzakami (choć pierwsze ząbki pojawią się dopiero po około 6 miesiącach).

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka w pierwszych miesiącach życia będzie również mata z pałąkiem lub stojakiem wyposażonym w różne przywieszki. Początkowo akcesorium posłuży jako miejsce do leżakowania, ale już po kilku tygodniach maluszek zacznie wyciągać rączkę do zawieszek, poznawać ich kształt i fakturę.

Na co zwrócić uwagę przy kupowaniu zabawki dla niemowlaka?

Choć dla maluszka we wczesnym etapie rozwoju zabawką będzie każdy nowy przedmiot, warto zaproponować mu akcesorium w pełni bezpieczne, spełniające najwyższe wymagania. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze zabawek dla niemowląt?

  • Certyfikaty. Najważniejszym z nich jest Conformité Européenne (znaczek CE). Ponadto, na opakowaniu mogą znaleźć się poświadczenia Instytutu Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny, TÜV Rheinland i Dekra.
  • Sposób wykonania. Zabawki dla niemowląt nie powinny mieć doszywanych elementów, jak oczy, noski, guziki, które mogą odpaść. Farba użyta przy drewnianych zabawkach powinna być stworzona na bazie wody. W przypadku pluszaków dobrze jest zwrócić uwagę, czy  nadają się do prania. Poza tym, liczy się trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne zabawki.
  • Napięcie w zabawkach elektronicznych nie powinno przekraczać 24 V.
  • Wielkość. Rozmiar zabawki powinien być na tyle duży, aby dziecko nie mogło jej połknąć.

W naszym sklepie internetowym z zabawkami kidaroo.pl cały asortyment spełnia najwyższe standardy. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy Klient nie tylko mógł wybierać spośród wielu różnych propozycji, ale i miał pewność, że zabawka kupiona na prezent jest w pełni bezpieczna oraz wartościowa dla rozwoju małego człowieka.

Zabawki wczesnorozwojowe

Dziecko zdobywa nowe umiejętności poprzez działanie oraz naśladownictwo, dlatego najlepszą formą nauki jest zabawa razem z opiekunem. W całym procesie skuteczną pomoc stanowią zabawki wczesnorozwojowe, stymulujące umiejętności motoryczne, rozwój zmysłów czy integracji sensorycznej. Do tej grupy należą m.in. zabawki edukacyjne dla niemowląt w postaci miękkiej książeczki sensorycznej, tablicy manipulacyjnej, sorterów kształtów czy piramidy do układania. Każda z tych propozycji będzie ćwiczyła u dziecka wiele umiejętności na raz, a przy tym dostarczy niemało radości.

„Mądre” gadżety dla noworodka i niemowlaka - zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne mają za zadanie działać na zmysły malucha, dzięki czemu może on coraz lepiej poznawać świat (chcesz się dowiedzieć więcej? koniecznie przyjrzyj nasz artykuł “Dlaczego rozwój sensoryczny u dzieci jest ważny?”) . Są to przedmioty posiadające najczęściej ciekawą fakturę (wyprodukowane z użyciem specjalnych materiałów), nieprzypadkowo dobrane kolory, czasem też świecące czy grające elementy. Doskonałym przykładem sensorycznej zabawki dla noworodka będzie spirala z szeleszczącymi zawieszkami czy gryzak o zróżnicowanej fakturze lub kostka sensoryczna.

Z kolei dla nieco starszego dziecka ciekawym pomysłem na prezent może być projektor wyświetlający na suficie gwiazdki, piłeczki i klocki sensoryczne, kostka manipulacyjna bądź instrument muzyczny dla dzieci.

Zabawki kontrastowe

Już dwu- trzymiesięczny bobas podąża wzrokiem za przesuwającym się przed jego oczami przedmiotem. Jednak jego świat jest zamazany i dwuwymiarowy. Malec dostrzega jedynie ostre kontury, duże wzory, intensywne barwy. Dopiero między trzecim a szóstym miesiącem zaczyna rozróżniać kolory i dostrzegać głębię obrazu. Jego wzrok nabiera ostrości.

Na każdym z tych etapów warto stymulować narząd wzroku za pomocą zabawek kontrastowych. Mogą to być karty lub miękkie książeczki w kontrastowych kolorach, szeleszcząca maskotka w biało-czarne paski, kontrastowe gryzaki, karuzele z lusterkami itp.

Wymienione zabawki nie tylko pozytywnie oddziałują na rozwój narządu wzroku, ale również pomagają ćwiczyć umiejętność skupienia uwagi na obrazie, wodzenie wzrokiem za przedmiotem, jak i zręczność oraz koordynację ruchową.

Zabawki do kąpieli

Choć może się wydawać, że tego typu akcesoria nie są niezbędne, to po pierwszym zastosowaniu najprawdopodobniej trudno będzie wyobrazić sobie bez nich wieczorną pielęgnację malucha. Zabawki do kąpieli pozwalają dziecku oswoić się z wodą, zamienić nie zawsze miły dla bobasa rytuał w fantastyczną zabawę – z rodzeństwem lub w pojedynkę. Asortyment tego rodzaju gadżetów jest obszerny, od gumowych kaczuszek, przez książeczki kąpielowe, klocki i kubeczki do wody, psikawki, po dedykowane nieco starszym dzieciom wodne kulodromy, deszczowe chmurki i inne.

Najlepsze zabawki dla niemowląt, czyli jakie?

Mały człowiek codziennie przyswaja mnóstwo informacji, które budują w nim obraz świata. Niech będzie to nauka jak najbardziej rozwijająca i bezpieczna. Skorzystaj z naszej oferty jakościowych zabawek, które zapewnią maluchowi stymulację do rozwoju, tylko niezbędną ilość bodźców, bezpieczeństwo, wiele ekscytujących wrażeń, a przede wszystkim – dobrą zabawę! Szukasz inspiracji? Koniecznie przejrzyj nasz artykuł “Top 10 – najlepsze prezenty dla niemowlaka”