Aktywna zabawa dla dzieci

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Aktywna zabawa

Zabawki do aktywnej zabawy to kategoria, która dostarcza dzieciom mnóstwo radości i pozytywnych emocji, jednocześnie wspierając ich rozwój i aktywność fizyczną. Te specjalnie zaprojektowane zabawki zachęcają maluchy do aktywnej zabawy, co nie tylko przynosi im wiele radości, ale także wpływa korzystnie na ich zdrowie, rozwijając zręczność, kondycję oraz umiejętności motoryczne. Zabawki do aktywnej zabawy dostępne są w różnych formach, od zabawek na podwórko, zabawek na plażę po zabawki do kąpieli czy konstrukcje do wspinania i bujania.

Radość na podwórku i plaży - zabawki dla dzieci

Zabawki na podwórko i plażę to doskonały sposób na spędzanie aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Skakanka, piłka plażowa czy gra zręcznościowa rzucanie obręczy to tylko niektóre z zabawek, które sprawią, że zabawa na podwórku lub na plaży będzie pełna radości i aktywności. Dzieci uwielbiają bawić się na dworze, eksplorując różnorodne możliwości i angażując się w zabawy z rówieśnikami. Zabawki na podwórko i plażę rozwijają koordynację ruchową, kondycję fizyczną i równowagę, jednocześnie umożliwiając aktywne spędzenie wolnego czasu.

Wesoła kąpiel z zabawkami do kąpieli

Zabawki do kąpieli to doskonały sposób na uczynienie codziennego mycia nie tylko radosnym, ale i edukacyjnym doświadczeniem dla dzieci. Kubeczki, rurki czy przyssawki - to tylko niektóre z zabawek, które umożliwiają dzieciom twórczą i aktywną zabawę podczas kąpieli. Zabawki do kąpieli pobudzają wyobraźnię, rozwijają zdolności sensoryczne oraz zachęcają maluchy do eksploracji różnych zjawisk wodnych. Dzięki nim kąpiel staje się przyjemnym rytuałem, pełnym odkryć i nauki.

Aktywna zabawa z konstrukcjami do wspinania i bujania

Drewniane bujaki, drabinki, deski do balansowania - to tylko niektóre z zabawek, które umożliwiają dzieciom rozwijanie zręczności, równowagi i siły mięśniowej. Drewniane bujaki oraz deski do balansowania czy wspinania to zabawki, które można jednocześnie nazwać pomocami terapeutycznymi (stanowią one często wyposażenie gabinetów rehabilitacyjnych). Mają wszechstronne zastosowanie:

  • bujanie stymuluje układ przedsionkowy dziecka, wpływa pozytywnie na regulację napięcia mięśniowego;
  • wspinanie po drewnianej konstrukcji rozwija motorykę dużą, angażuje wiele partii mięśni, co wpływa na zmniejszenie wad postawy;
  • balansowanie ćwiczy zmysł równowagi oraz koordynację ruchową.

Twój maluch z pewnością chętnie będzie odkrywał nowe zastosowania tych sprzętów i cieszył się zdobytymi właśnie umiejętnościami. A Ty będziesz mogła/mógł delektować się balansem i spokojem przy kubku ulubionej kawy.

Jak urozmaicić czas maluchowi, gdy musi zostać w domu?

Długie, zimowe popołudnia, czas choroby lub inne okoliczności, które powodują, że dziecko musi spędzić w domu dłuższy czas, stanowią dla rodzica nie lada wyzwanie. Malucha rozpiera energia, której nie ma jak spożytkować. Jeśli takie sytuacje nie są Ci obce, być może zainteresują Cię akcesoria zachęcające do aktywnych zabaw w domu. Mowa tu np. o kreatywnych klockach rozwijających motorykę dużą – MOES, zestawach do budowania torów przeszkód czy grach zręcznościowych. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Wybierz zabawki do aktywnej zabawy dla swojego dziecka na Kidaroo.pl

Twoja pociecha dysponuje niezaspokojonymi potrzebami aktywności ruchowej i poznawczej? A może jest wręcz odwrotnie – maluch nie garnie się do zabaw ruchowych? Zgromadzone w naszym sklepie akcesoria w każdym przypadku będą nieocenionym wsparciem. Zapewnią ciekawą, aktywną zabawę, jednocześnie rozwijając umiejętności związane z dużą motoryką, zmysłem równowagi, koordynacją ruchową i integracją sensoryczną. Jeżeli szukasz pomysłów na zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu, koniecznie przejrzyj nasz artykuł na blogu “Aktywne zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu”.