Zabawki drewniane dla dzieci

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Zabawki drewniane dla dzieci

W Kidaroo.pl myślimy o zabawkach jak o pomocach w przeżywaniu ekscytujących, dziecięcych przygód. Chcemy, by zgromadzone w naszym sklepie akcesoria pobudzały wyobraźnię, inspirowały do nowych aktywności, uczyły, wspierały rozwój zmysłów, a przy tym były w pełni bezpieczne. Stąd też tak wiele miejsca w naszej ofercie zajmują drewniane zabawki – ekologiczne, estetyczne, przyjazne młodszym i nieco starszym odkrywcom. Poznaj nasze propozycje!

Drewniane zabawki dla niemowląt

Wbrew pozorom, drewniane zabawki można sprawić nawet najmłodszym bobasom. Dla kilkumiesięcznych maluchów dedykowane są drewniane grzechotki i gryzaczki w różnych kolorach oraz kształtach.

Na uwagę zasługuje tu chociażby drewniana grzechotka Vintage marki Little Dutch w kształcie walca z kuleczką w środku. Przy poruszeniu wydaje dźwięk dzwoneczka. Wykonana z drewna posiadającego certyfikat FSC, z użyciem farb na bazie wody. Ta stylowa drewniana zabawka dla niemowląt doskonale sprawdzi się przy raczkowaniu, motywując maluszka do przemieszczania się, będzie rozwijała zdolności motoryczne, koordynację wzrokowo-ruchową, prawidłowy chwyt.

Nie sposób również pominąć drewnianych stojaków z przywieszkami. Dla maluszka, który jeszcze samodzielnie się nie przemieszcza, zabawa na macie z ustawionym pałąkiem wyposażonym w różnokształtne akcesoria będzie fantastycznym, rozwijającym urozmaiceniem codziennej rutyny.

Drewniane zabawki dla rocznego dziecka

Jakie drewniane zabawki będą odpowiednie dla dziecka, które ukończyło pierwszy rok życia? Wybór jest naprawdę spory! Począwszy od sorterów (uczących dopasowywania kształtów i kolorów), przez puzzle z uchwytami, kostki lub tablice manipulacyjne, tablice z zatrzaskami, drewniane wieże, zestawy drewnianych figurek, po drewniane pchacze i jeździki. Każda z tych opcji wspiera rozwój kilku umiejętności na raz, zapewniając przy tym świetną zabawę.

Ponadto, warto wziąć pod uwagę drewniane instrumenty dla dzieci. Cymbałki z kolorowymi blaszkami będą odpowiednie już dla rocznego dziecka. Ciekawym akcesorium wartym uwagi jest drewniany stolik muzyczny z wieloma instrumentami umieszczonymi na jednym blacie. Wszystkie muzyczne akcesoria rozbudzą wrażliwość, pozytywnie wpłyną na rozwój słuchu muzycznego oraz poczucie rytmu, a także – posłużą jako kreatywna zabawka przez wiele kolejnych lat.

Drewniane zabawki dla dziewczynki

Stereotypowy podział na zabawki dla dziewczynki i dla chłopca często okazuje się błędny, dzieci bowiem mają wszechstronne zainteresowania, jednak możemy wyróżnić grupę akcesoriów po które częściej sięga jedna lub druga grupa.

W przypadku drewnianych zabawek dla dziewczynki można wymienić chociażby akcesoria kuchenne, jak ekspres do kawy z kapsułkami, które nigdy się nie kończą, drewniane zestawy warzyw do krojenia, drewniany sklep spożywczy. Są to gadżety umożliwiające małej dziewczynce odgrywanie ról, zabawę w „dorosłą”, co rozwija wyobraźnię i umiejętności komunikacyjne.

Drewniany domek dla lalek, mebelki, wózek dla lalek to kolejne propozycje na prezent dla dziewczynki. Mają one sporą szansę stać się ulubionym akcesorium obdarowanej. Producenci drewnianych zabawek znajdujących się w naszym sklepie dołożyli bowiem wszelkich starań, aby ich produkty odznaczały się wyjątkowym designem, dopracowanym w każdym szczególe oraz realistycznym odwzorowaniu poszczególnych elementów. Warto zaznaczyć, że jednocześnie są to zabawki w pełni bezpieczne i ekologiczne. Materiał pozyskiwany do produkcji pochodzi ze zrównoważonych źródeł, jest też w zupełności biodegradowalny, czego nie można powiedzieć o wyrobach plastikowych.

Drewniane zabawki dla chłopców

Czym obdarować kilkuletniego chłopca? Które zabawki rozbudzą jego ciekawość, rozwiną pasję i zainteresowania? Pierwsza propozycja jest niemal banalna, ale jednocześnie zawsze trafna - drewniane klocki. To zabawka nie nakładająca żadnych ograniczeń na wyobraźnię dziecka, wręcz przeciwnie – daje niezliczone możliwości twórczego wykorzystania. Drewniane wieże, statki kosmiczne, osiedla lub drewniane zwierzęta – codziennie można budować inne konstrukcje.

Ponadto, do najciekawszych drewnianych zabawek dla chłopców można zaliczyć drewniane kolejki, zjeżdżalnie dla samochodzików, kulodrom czy drewniany warsztat lub zestaw narzędzi. Słowem: wszystko, co posiada funkcję wkręcania, wbijania, manipulowania, naprawiania lub konstruowania z pewnością sprawdzi się fantastycznie jako prezent dla kilkulatka.

Nie oznacza to jednak, że zabawkowy serwis do herbaty, puzzle, drewniane figurki czy inne akcesoria nie będą odpowiednie. Wszystko zależy od charakteru i preferencji malucha.

Zabawki edukacyjne drewniane

Bogaty zbiór zabawek edukacyjnych wykonanych z drewna na kidaroo.pl jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie na akcesoria, które jednocześnie są jakościowe, bezpieczne, umożliwiają rozwój różnych umiejętności, dostarczają ciekawych wrażeń. Być może Twoją uwagę przyciągnie przeplatanka, zegar z ruchomymi wskazówkami, muzyczne zabawki z drewna dla dzieci, liczydło w kształcie tęczy, lub drewniane gry zręcznościowe? W każdym z przypadków możesz liczyć na staranne wykonanie oraz projekt dostosowany do potrzeb i możliwości najmłodszych. Z takimi akcesoriami oraz z Twoim towarzyszeniem maluch szybko posiądzie nowe umiejętności, doskonale się przy tym bawiąc.

Dlaczego warto zainwestować w drewniane zabawki?

Zabawki wykonane z drewna mają szereg cech, które decydują o ich przewadze nad innymi akcesoriami. Chodzi tu przede wszystkim o aspekt ekologii i bezpieczeństwa, ale również trwałość (drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne), ponadczasowy design oraz dostosowanie do potrzeb malucha. Drewniane zabawki pozwalają na spokojną zabawę: dostarczają tylko taką ilość bodźców, która nie narazi dziecka na rozdrażnienie. Nieprzekonany? Więcej powodów dla których warto wybrać drewniane zabawki znajdziesz w naszym artykule “Czy zabawki drewniane to rozwiązanie na lata?".

W asortymencie kidaroo.pl znajdziesz produkty najbardziej uznanych marek, takich jak: Little Dutch, Janod, Tender Leaf Toys, Plan Toys, Grimm's, Melissa & Doug.