Czytaj z Albikiem książki

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Czytaj z Albikiem książki

W obecnych czasach rozwijanie umiejętności czytania u dzieci oraz zaspokajanie ich naturalnej ciekawości świata są niezwykle ważne. Systematyczna lektura wpływa na rozwój wyobraźni i zwiększanie zasobu słownictwa, a także rozbudza pasję do literatury oraz pozostałych dziedzin nauki. Dlatego w ofercie naszego sklepu pojawiły się wyjątkowe książki z serii „Czytaj z Albikiem”. To fascynujące, interaktywne pozycje, które pomagają w nauce i stymulują kreatywność u najmłodszych ludzi. Dowiedz się, jakie są ich największe zalety i zdecyduj, czy będą godnym uwagi wyborem!

Czym wyróżniają się książki „Czytaj z Albikiem"?

Proponowane w naszym sklepie lektury są dopasowane do potrzeb oraz wieku dzieci. Dzięki temu uczą stopniowego poznawania otaczającego je świata w ciekawy sposób, który zachęca również do samodzielnego wyszukiwania przydatnych informacji. „Czytaj z Albikiem” to wyjątkowe książki, które są wzbogacone o interaktywne elementy dźwiękowe. To sprawia, że seria nadaje się również dla młodych ludzi, którzy dopiero opanowują sztukę samodzielnego czytania. Tego typu propozycje pomagają również odciążyć rodziców, gdy nie mają czasu, aby pobawić się z dzieckiem, ale nie chcą proponować mu oglądania bajek.

W przypadku książek z serii Albik bardzo istotnym przyborem jest oryginalne interaktywne pióro, które staje się magicznym przewodnikiem maluchów po świecie nauki. Odtwarza ono wybrane dźwięki oraz dialogi na podstawie kodu znajdującego się w każdej lekturze z tej kolekcji – wystarczy dotknąć nim interaktywnego elementu. W efekcie czytanie jest ciekawsze i bardziej przystępne dla dzieci w różnym wieku, a literatura zaczyna kojarzyć się z przyjemną zabawą. W jaki sposób działa długopis i o czym warto pamiętać przed zakupem?

W jaki sposób działają zestawy z serii „Czytaj z Albikiem”?

Znajdujące się w naszej ofercie książki są niezwykle łatwe w obsłudze – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W przypadku serii „Czytaj z Albikiem” rodzice powinni jednorazowo wgrać do pióra odpowiednie oprogramowanie z dźwiękami dobranymi do danej lektury. Nagrania są dostępne do pobrania oraz dopasowane do poszczególnych elementów kolekcji. Sam proces jest intuicyjny i szybki. Ponadto na stronie producenta można znaleźć filmiki instruktażowe dokładnie prezentujące przebieg instalacji krok po kroku. 

Warto wspomnieć, że pióro Albik do książek z kolekcji „Czytaj z…” kupuje się jeden raz – jest ono dostępne w proponowanych w naszym sklepie zestawach „Mój Pierwszy Elementarz”. Ponadto ze względu na wysoką wytrzymałość i staranne wykonanie jest ono bezpieczne dla dzieci oraz odporne na różne uszkodzenia mechaniczne. Można do niego wgrywać wszystkie dostępne oprogramowania w zależności od wybranej lektury, dzięki czemu książki do Albika są tańsze. 

Książki „Czytaj z Albikiem” – możliwość wgrywania własnych dźwięków

Wyjątkową zaletą pióra jest również możliwość wgrywania własnych dźwięków oraz korzystania z interaktywnych naklejek, które można samodzielnie zaprogramować. Wówczas oprócz serii „Czytaj z…” magiczny długopis sprawdzi się przy nauce języków obcych (naklejkami można oznaczać różne meble czy przyrządy) lub sprawi, że wybrane zabawki staną się interaktywne. To oryginalny sposób na ożywienie ulubionych pluszaków dziecka i szybsze przyswajanie nowej wiedzy.

Dlaczego warto zainwestować w serię „Czytaj z Albikiem”?

Zakup zestawów to inwestycja w edukację i fascynujący rozwój dziecka. Tego typu interaktywne elementy pobudzają wyobraźnię oraz wspierają rozwój językowy, ucząc nowego słownictwa czy poprawnego budowania zdań. Ponadto niektóre naklejki odtwarzają również ciekawe dialogi, wierszyki czy piosenki, dzięki czemu lektura jest pełna niespodzianek, które tylko czekają, by je odkryć. Warto przede wszystkim wspomnieć o takich zaletach książek „Czytaj z Albikiem” jak:

  • interaktywność – łączą one tradycyjne czytanie z elementami interaktywnymi, co sprawia, że lektura jest bardziej interesująca i angażująca nawet dla dzieci, które nie opanowały jeszcze tej trudnej sztuki,
  • rozwój słownictwa poprzez zabawę – wyraźne, głośne nagrania pomagają w opanowaniu nazw zawodów, zwierząt, instrumentów czy planet,
  • motywacja do nauki – w książkach z serii „Czytaj z Albikiem” dziecko uczy się dzięki poznawaniu ciekawych, fabularnych historii. Dzięki temu edukacja kojarzy mu się z przygodą, a nie z obowiązkiem,
  • pasja do czytania – lektury są interaktywne, kolorowe i starannie zaprojektowane pod względem graficznym oraz fabularnym, przez co zachęcają do poznawania nowych historii i samodzielnego sięgania po literaturę,
  • wsparcie dla rodziców – tego typu propozycje świetnie sprawdzą się w samodzielnej zabawie dziecka, gdy dorośli nie będą mieli czasu na czytanie i jednocześnie woleliby uniknąć puszczania bajek.

Seria książek „Czytaj z Albikiem” jest przeznaczona dla małych odkrywców w różnym wieku – dostępne są elementarze przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Dzięki temu kolekcja rozwija się wraz z Twoją pociechą i towarzyszy jej na różnych etapach edukacji. Ponadto możliwość programowania własnych interaktywnych naklejek stwarza nieograniczone opcje dodatkowej nauki. Z tego powodu zakup książek „Czytaj z Albikiem” to inwestycja w skuteczniejsza naukę oraz rozwój zainteresowania literaturą.

Niepewny jaką książkę z serii Czytaj z Albikiem wybrać? W artykule “Mówiące pióro Albik - Co to takiego?” dokładnie opisujemy jaką książkę najlepiej wybrać dla 2-latka, 3-latka, 4-latka, 5 latka i starszych dzieci.