Zabawki dla dzieci do odgrywania ról

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Zabawki do odgrywania ról

Odgrywanie ról jest jedną z ulubionych zabaw dzieci, a przy tym bardzo wartościową pod kątem ich rozwoju. Możesz zachęcać i inicjować takie sytuacje, aktywnie włączając się do scenki. Z pewnością razem ze swoją pociechą będziecie fantastycznie się bawić! Nieodzowną pomocą przy wcielaniu się w rolę dzidziusia i mamusi, sprzedawczyni i klienta, pana „złotej rączki” i jego pomocnika lub lekarza i pacjenta będą jakościowe akcesoria, dostępne w naszym sklepie kidaroo.pl.

Dlaczego zabawa w odgrywanie ról jest tak istotna dla rozwoju dziecka?

Dzieci uczą się przez naśladownictwo – powielają zachowania dorosłych i tym samym zdobywają wiedzę, jak zachowywać się w nowych sytuacjach, poznają rządzące życiem społecznym zasady.

Dzięki odgrywaniu ról dziecko ma również większe możliwości uczestniczenia w codziennym życiu – czy to podczas gotowania obiadów, drobnych napraw w domu, czy chociażby piciu herbaty (wiadomo, najlepiej smakuje ta z drewnianego serwisu do herbaty!). Co ważne, poprzez zabawę np. w lekarza czy dentystę przy użyciu odpowiednich zabawek do odgrywania ról, rodzic ma szansę oswoić dziecko z realną sytuacją, która go czeka, a tym samym osłabić lęk i niepokój związany z wizytą u specjalisty. Odgrywanie scenek rozwija wyobraźnię dziecka, uczy współpracy, patrzenia na sprawy z różnej perspektywy, poszerza jego słownictwo.

Jakie zabawki do odgrywania ról sprawdzą się najlepiej?

W kwestii wyboru konkretnej zabawki dla dziewczynki lub chłopca wiele zależy od zainteresowań samego malucha. Dla miłośników i miłośniczek kuchennych akcesoriów oraz kulinariów idealnym prezentem będzie drewniana kuchnia, mini sklepik z lodami, drewniany ekspres do kawy z kapsułkami czy deska do krojenia z warzywami. Z kolei podczas zabawy w dom może przydać się drewniany serwis do herbaty, drewniany domek dla lalek, zestaw figurek. Małym majsterkowiczom z pewnością przypadnie do gustu Toolbox – zestaw majsterkowicza, drewniana wkrętarko-wiertarka bądź drewniany warsztat z narzędziami.

Zestaw z akcesoriami lekarskimi lub dentystycznymi to zabawki, które pomogą Twojemu dziecku stawić czoła wizycie u specjalisty. Zanim do niej dojdzie, zaproś swoją pociechę do zabawy z odgrywaniem ról, dokładnie tłumacząc, jak rozmowa z lekarzem oraz samo badanie może przebiegać. Wciel się w rolę pacjenta i pozwól maluchowi spojrzeć na czekające go przeżycie z nowej perspektywy.