Ekoinspiracje

Jak zaoszczędzić pieniądze na zabawkach?

Jak zaoszczędzić pieniądze na zabawkach_blog
Jak zaoszczędzić pieniądze na zabawkach_blog
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, ile wydajesz na zabawki dla swojego dziecka i jak wiele z nich gromadzi się w domu? Często okazuje się, że wiele z tych zabawek jest używanych tylko przez krótki czas, zanim trafią na dno skrzynki lub zostaną wyrzucone. W tym artykule opiszemy pięć sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na zabawkach, zgodnie z motywem „less waste” + „more fun”.

Wymiana zabawek z innymi rodzinami

Kiedy jakieś zabawki znudzą się Twojemu dziecku, zamiast po prostu je wyrzucać, spróbuj wymienić je z innymi rodzicami. To świetny sposób na odświeżenie zestawu zabawek bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Ponadto, ta forma wymiany jest korzystna dla środowiska, ponieważ minimalizuje ilość odpadów.

Kupowanie używanych zabawek - “ZnówWObiegu”

Używane zabawki mogą być doskonałą alternatywą dla nowych, drogich produktów. Możesz znależć takie produkty u nas na stronie w ramach inicjatywy “ZnówWObiegu” lub na giełdach, aukcjach internetowych, lokalnych grupach wymiany i kiermaszach. Wiele z tych zabawek jest w bardzo dobrym stanie i oferuje wiele godzin zabawy. Kupując używane zabawki, nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale także pomagasz w ograniczaniu produkcji nowych przedmiotów i zmniejszaniu ilości odpadów.

Wybieraj trwałe i wielofunkcyjne zabawki

Kiedy zdecydujesz się na zakup nowych zabawek, zwróć uwagę na ich jakość i funkcjonalność. Wybieraj trwałe zabawki, które wytrzymają dłużej i nie zepsują się po kilku dniach użytkowania. Zabawki wielofunkcyjne, które oferują wiele możliwości zabawy, są również doskonałym wyborem. Na przykład zestawy klocków konstrukcyjnych (Klocki drewniane SMART LINES - Małe | Just Blocks) pozwalają dzieciom rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywność, dając im wiele godzin radości. Wybierając takie zabawki, inwestujesz w długotrwałą rozrywkę dla Twojego dziecka i ograniczasz potrzebę kupowania nowych zabawek.

Wypróbuj nasze zwrooty

Według badań British Heart Foundation, ~30% rodziców przyznaję się do wyrzucenia w pełni sprawnych zabawek i ~50% przyznaję, że już po tygodniu dziecko jest już znudzone otrzymaną zabawką. Brzmi znajomo? Ale tak nie musi być! Z naszymi zwrootami masz możliwość zwrotu niechcianych zabawek lub książek, które zostały zakupione na naszej platformie. Więcej informacji o naszych zwrootach znajdziesz tutaj.

Zabawki DIY

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy i dbanie o środowisko jest tworzenie zabawek DIY (zrób to sam). Możesz wykorzystać przedmioty z domu, takie jak pudełka, butelki, tkaniny czy stare ubrania, aby stworzyć unikalne zabawki dla swojego dziecka. Stworzenie własnych zabawek może być nie tylko ekonomiczne, ale także twórcze i edukacyjne. Możesz zrobić prostą piaskownicę z drewna, pomalować kamienie, aby stały się zabawnymi postaciami, lub skonstruować prostą układankę. Korzystając z materiałów dostępnych w domu lub w przyrodzie, możesz wspólnie z dzieckiem tworzyć unikalne i przyjemne zabawki. To doskonała okazja do spędzenia czasu razem i zaszczepienia dziecku wartości związanych z dbałością o środowisko.

Podsumowanie

Oszczędzanie pieniędzy na zabawkach i dbanie o środowisko to cele, które możemy osiągnąć jednocześnie. Zachęcamy do wypróbowania naszych zwrootów, wymiany z innymi rodzicami, zakupu używanych zabawek, tworzenia własnych zabawek. Kupując nowe zabawki, starajmy się kierować tym aby były one w miarę możliwości trwałe i wielofunkcyjne.

Miłego oszczędzania😊


Przeczytaj również:

Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnowWObiegu" Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnówWObiegu”

Kilka słów o naszej wypożyczalni

Jakie zabawki dla 3 latka?

avatar

Kidaroo