Inspiracje

Książeczki o emocjach

Blog-banner-Ksiazeczki-o-emocjach
Blog-banner-Ksiazeczki-o-emocjach
Czy istnieje lepszy sposób na naukę i zrozumienie emocji niż poprzez fascynujące opowieści? Książeczki o emocjach to nie tylko narzędzie edukacyjne, ale również sposób na rozwijanie empatii i zdolności do identyfikowania oraz wyrażania uczuć. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zapoznania się z bestsellerowymi pozycjami, które pomogą dziecku lepiej zrozumieć i opanować emocje na każdym etapie jego rozwoju.

Kolorowy potwór (1 lat+)

Ta urocza książeczka zabierze malucha w kolorową podróż po świecie emocji. Główny bohater, sympatyczny potwór, pomaga dziecku odkryć różnorodne uczucia. To doskonała propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero poznają emocje.

Feluś i Gucio poznają emocje (1.5 lat+)

Przygody Felusa i Gucia to nie tylko rozrywka, ale także świetny sposób na naukę emocji. Dzięki prostym i zrozumiałym opowieściom dziecko ma okazję poznać różne uczucia oraz sposoby radzenia sobie z nimi. To idealna lektura dla przedszkolaków, które zaczynają odkrywać bogactwo swoich emocji.

Seria “Uczucia Gucia” np. Gucio się smuci, Gucio się boi, Gucio się niecierpliwi (2 lat+)

Gucio nie może się skupić. Uczucia Gucia | Wydawnictwo Debit

Seria książek o Guciu to niezastąpiona pomoc w nauce rozpoznawania i akceptacji własnych emocji. Każda z książek skupia się na innym uczuciu, prezentując je w sposób przystępny i interesujący dla dziecka. To doskonała propozycja dla przedszkolaków, które uczą się radzenia sobie z różnymi emocjami w codziennych sytuacjach.

Gucio nie może zasnąć. Uczucia Gucia | Wydawnictwo Debit

Basia wielka księga o uczuciach (3 lat+)

Basia, znana już z innych popularnych opowieści, tym razem zabiera czytelnika w podróż po świecie emocji. Książka opowiada o różnorodnych uczuciach, prezentując je w sposób ciekawy i przystępny dla dziecka. To doskonała lektura dla przedszkolaków, które chcą lepiej zrozumieć swoje emocje i radzić sobie z nimi.

Basia. Wielka księga o uczuciach | Wydawnictwo HarperKids

Uczuciometr Inspektora Krokodyla (3 lat+)

Ta kolorowa i zabawna książka opowiada o przygodach sympatycznego krokodyla, który pomaga dzieciom w radzeniu sobie z różnymi emocjami. Dzięki interaktywnym elementom i ciekawym historyjkom, książka angażuje dziecko do wspólnego odkrywania świata uczuć.

Zachęcamy do sięgnięcia po te wspaniałe książki, które nie tylko dostarczą mnóstwo radości, ale także pomogą dziecku lepiej zrozumieć i wyrażać swoje emocje.


Przeczytaj również:

Książeczki, które pomogą oswoić złość

Książeczki, które pomogą dziecku zrozumieć…

Książeczki dzięki którym dziecko pozna świat i wszechświat

avatar

Kidaroo