Inspiracje

Książeczki, które pomogą oswoić złość

Blog-banner-ksiazeczki-ktore-pomoga-oswoic-złosc
Blog-banner-ksiazeczki-ktore-pomoga-oswoic-złosc
Złość to jedna z najczęstszych emocji, z którą dzieci mogą się borykać w trakcie swojego rozwoju. Nie zawsze jest łatwo zrozumieć i odpowiednio wyrazić to uczucie. Dlatego warto sięgnąć po książeczki, które pomogą maluchom oswoić złość i nauczyć się radzenia sobie z nią w właściwy sposób. Przedstawiamy bestsellerowe pozycje, które będą doskonałym wsparciem w trudnych chwilach.

Czasami się złoszczę (1.5-2 lat+)

Ta urocza książeczka opowiada o chwilach złości, które każde dziecko może przeżyć. Przy pomocy sympatycznego bohatera maluchy uczą się rozpoznawać swoje emocje i wyrażać je w sposób konstruktywny. To idealna lektura dla najmłodszych, które dopiero uczą się kontrolować swoje emocje.

Fergal się złości (2 lat+)

Historia małego smoka Fergala, który z trudem radzi sobie ze swoją złością, porusza ważny temat dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka pokazuje, że złość może być trudna, ale istnieją sposoby na jej opanowanie. Barwne ilustracje i przystępny język sprawiają, że lektura ta będzie ciekawa dla każdego malucha.

Gucio się złości. Uczucia Gucia (2 lat+)

Seria "Uczucia Gucia" to doskonałe narzędzie do nauki radzenia sobie z emocjami, w tym złością. Bohater Gucio dzieli się swoimi doświadczeniami i pokazuje dzieciom, jak mogą wyrażać swoje uczucia w właściwy sposób. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Kiedy czuję wielką złość (2 lat+)

Ta książka przybliża dzieciom różne sytuacje, w których mogą czuć wielką złość, i zachęca do poszukiwania konstruktywnych rozwiązań. Dzięki prostym opisom i kolorowym ilustracjom maluchy łatwiej zrozumieją swoje emocje i nauczą się, jak sobie z nimi radzić.

Gniewny Antos (3 lat+)

Gniewny Antos to opowieść o chłopcu, który musi nauczyć się kontrolować swoją złość. Książka pokazuje, że złość może prowadzić do nieprzyjemnych sytuacji, ale istnieją sposoby na jej opanowanie. To lektura, która skłania do refleksji i rozmowy o trudnych emocjach.

Zachęcamy do sięgnięcia po te wspaniałe książki, które pomogą dziecku lepiej zrozumieć i radzić sobie ze złością.

avatar

Kidaroo