O Kidaroo

Kidaroo na Mapie Zero Waste: mniej śmieci, więcej zabawy!

Blog_kidaroo na mapie Zero Waste
Blog_kidaroo na mapie Zero Waste
W dzisiejszych czasach, kiedy kwestie związane z ochroną środowiska stają się coraz bardziej palącymi problemami, dbałość o naszą planetę staje się obowiązkiem każdego z nas. Dlatego z dumą meldujemy, że znajdujemy się na Mapie Zero Waste!

Mapa Zero Waste 

Inicjatywa "Mapa Zero Waste ING" to inspirujący projekt, który ma na celu stworzenie przestrzeni, w której promuje się działalności które stawiają na wprowadzenie rozwiązań promujących zero waste. Kidaroo z radością dołącza do tej inicjatywy, wprowadzając zmiany i zachęcając rodziców do bardziej zrównoważonego podejścia do konsumpcji produktów dla dzieci.

Nasza misja

W kidaroo dążymy do tworzenia świata, w którym mniej śmieci i więcej zabawy jest możliwe. Chcemy być alternatywą do wszechobecnego marnotrawstwa oraz gigantycznej ilości generowanych śmieci jaki generuje rynek produktów dziecięcych.

Nasze zwrooty to coś więcej niż możliwość pozbycia się niechcianych zabawek. To inicjatywa, poprzez którą chcemy, metodą małych kroczków, przyczynić się do zmiany wzorców konsumpcji – zaczynając od bardziej świadomego i ekologicznego podejścia do konsumpcji zabawek i książek dla dzieci.

Chcemy żeby nasza działalność w najmniejszym stopniu ingerowała w otoczenie. Dotyczy to między innymi standardów, według których przygotowujemy nasze przesyłki, ograniczamy zużycie energii i segregujemy odpady.

Świadome zwrooty

Zabawki, które dzieci przestają używać, często trafiają na strych lub do kosza na śmieci. Wiele z tych zabawek wciąż jest w dobrym stanie i może dostarczyć radość innym dzieciom. Dzięki naszym zwrootom, nasi klienci mogą zwrócić nam zabawki lub książki, dając im drugie życie. To nie tylko oszczędność pieniędzy, miejsca w domu, ale także zmniejszenie ilości odpadów.

Ekologiczne opakowanie

W kidaroo dbamy o to, aby nasze produkty docierały do Was w sposób przyjazny dla środowiska. Pakujemy korzystając z wypełniaczy, pochodzących z recyclingu. Oznacza to, że nie kupujemy dodatkowego papieru jako wypełniacza, unikając tym samym zużycia ogromnych ilości wody, które są potrzebne podczas procesu produkcji papieru. Wierzymy, że recykling i ponowne wykorzystanie tego co już mamy to kluczowe kroki w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju.

Nasze paczki są oklejane papierową taśmą z klejem z naturalnego kauczuku, co oznacza, że nie zawierają one plastikowych sznurków ani innych szkodliwych składników. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania, które minimalizują nasz wpływ na planetę.

Dodatkowo, bardzo często dostosowujemy wysokość kartonów, docinając je tak, aby wewnątrz było jak najmniej wypełniacza i powietrza. Dzięki temu, w samochodach, które transportują nasze paczki, zmieści się ich więcej. To nie tylko oszczędność miejsca, ale także redukcja emisji spalin związanych z transportem.

Oszczędzamy energię

Dbamy o to, aby nasza działalność wiązała się z jak najmniejszym obciążeniem dla środowiska. W miarę możliwości ograniczamy zużycie energii i promujemy energooszczędność w naszych procesach biznesowych. Chcemy, aby każda przesyłka, którą otrzymujecie od nas, była jak najbardziej przyjazna dla środowiska.

Segregacja odpadów

W kidaroo stosujemy system selektywnej segregacji odpadów. Nasze opakowania nadają się do recyklingu, nasze biuro i magazyn są zaopatrzone w pojemniki do zbierania odpadów. Dbamy o to, aby nasza działalność nie pozostawiała za sobą niepotrzebnego negatywnego śladu.

Wspólna odpowiedzialność

Nie jesteśmy w stanie zmieniać świata sami. Wspólnie z Wami, naszymi klientami, pragniemy budować społeczność zaangażowaną w ochronę naszej planety.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

P.s. Chcesz żyć bardziej “zero waste”? Zachęcamy do przeczytania artykułu “Top 5 sposobów aby działać w duchu zero waste” w którym podpowiadamy od czego warto zacząć.


Przeczytaj również:

Kilka słów o… naszych zwrootach

Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnowWObiegu" Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnówWObiegu”

Kilka słów o naszej wypożyczalni

avatar

Kidaroo