O Kidaroo

Kilka słów o… naszych zwrootach

Blog artykuł - Kilka słów o naszych zwrootach
Blog artykuł - Kilka słów o naszych zwrootach
W kidaroo (czyt. kidaru) dążymy do tworzenia świata, w którym less waste i more fun jest możliwe. Chcemy być alternatywą do wszechobecnego marnotrawstwa oraz gigantycznej ilości generowanych śmieci więc zachęcamy do skorzystania z naszych zwrootów. Co to takiego? Czytaj dalej😊

Zamiast wyrzucać, zwróć!

Czy zdarzyło ci się kiedyś kupić zabawkę, która okazała się nieodpowiednia dla Twojego dziecka? A może Twoje dziecko już nie interesuje się pewnymi zabawkami, które leżą nieużywane na półce? Nie martw się! Mamy dla ciebie świetną wiadomość. W kidaroo, rozszerzyliśmy definicję zwrotów dzięki czemu możesz oddać dowolny produkt[1] zakupiony na naszej platformie, nawet używany. Chcemy, aby zabawki i książki krążyły zamiast lądować na wysypiskach śmieci więc zwróconym przedmiotom planujemy dać kolejne życie(a) w naszym sprawdzonym i bezpiecznym ekosystemie (już wkrótce).

Baw się i zwróć – kiedy chcesz.

Według badań przeprowadzonych przez British Heart Foundation, ~30% rodziców przyznaję się do wyrzucenia w pełni sprawnych zabawek a ~50% przyznaję, że już po tygodniu dziecko jest znudzone otrzymaną zabawką. Brzmi znajomo? 😊 Decydując się na zwrot używanej zabawki po tygodniu, miesiącu czy dwóch latach, robisz coś więcej niż tylko pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów. Pomagasz stworzyć bardziej zrównoważony świat, gdzie używane zabawki dla niemowląt lub dzieci są ponownie wykorzystywane i nie trafiają na wysypiska śmieci. Wciąż nie przekonany? Może banalnie prosty sposób zwrotu Ciebie przekona?

Jeśli posiadasz używane zabawki dla dzieci (przyjmujemy tylko te zakupione u nas na www.kidaroo.pl), które chciałbyś zwrócić, wystarczy się zalogować na swoje konto i wypełnić prosty formularz. W nim poprosimy Ciebie o określenie obecnego stanu produktu oraz o wgranie kilku zdjęć na podstawie których określimy wartość zwracanych produktów. Aby usprawnić proces potencjalnego zwrotu, w formularzu zostaniesz również poproszony o wybór sposobu w jaki dostarczysz nam produkt/y – kurier lub paczkomat oraz o wskazanie danych konta na który mamy przelać środki za potencjalny zwrot.

Po akceptacji formularza, poprosimy Ciebie o wysłanie nam zwracanych produktów. W przypadku wartości zwrotu większej niż 150zł, koszt wysyłki bierzemy na siebie. Kiedy tylko produkty do nas trafią i będziemy mieli okazję zweryfikować ich stan, środki za zwracane produkty przelejemy na Twoje konto.

Wciąż nieprzekonany? Kilka dodatkowych powodów, dla których warto wypróbować nasze zwrooty: oszczędzasz pieniądze, oszczędzasz czas (koniec z zagwozdką co zrobić z niechcianymi zabawkami i książkami), zakupy bez nerwów i ryzyka (ryzyko nietrafionych zakupów zostaje znacząco zminimalizowane), zyskujesz przestrzeń no i przyczyniasz się do zmniejszenia śladu węglowego oraz zanieczyszczenia środowiska.

Razem zmieniajmy świat na lepszy – zabawka po zabawce

Nasze zwrooty to coś więcej niż możliwość pozbycia się niechcianych zabawek. To inicjatywa, poprzez którą chcemy, metodą małych kroczków, przyczynić się do zmiany wzorców konsumpcji – zaczynając od bardziej świadomego i ekologicznego podejścia do konsumpcji zabawek i książek dla dzieci. Poprzez wspólne działanie możemy sprawić, że less waste + more fun jest możliwe.

Więcej informacji o tym jak działają nasze zwrooty.


[1] W ramach naszych zwrootów nie przymujemy produktów takich jak: gryzaki, materiały artystyczne (np. flamastry, farby, kredki, naklejki), zestawy prezentowe, dmuchane zabawki (np. baseny). W karcie produktu również znajdziesz informację czy dany produkt jest objęty naszymi zwrootami. Zależy nam na tym, aby wszystkim zwróconym produktom dać drugie życie a wyżej wymienione produkty ze względu na bezpieczeństwo czy higienę nie bylibyśmy wstanie odpowiednio przygotować do ponownego wprowadzenia w obieg.


Przeczytaj również:

Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnowWObiegu" Kilka słów o… naszej inicjatywie „ZnówWObiegu”

Top 5 sposobow aby dzialac w duchu zero waste Top 5 sposobów aby działać w duchu zero waste

avatar

Kidaroo