Inspiracje

Drewniane klocki dla dzieci – jakie wybrać?

Blog - banner - Drewniane klocki dla dzieci – jakie wybrać
Blog - banner - Drewniane klocki dla dzieci – jakie wybrać
Klocki drewniane to jedne z najbardziej powszechnych zabawek, które nie tylko bawią, ale także wspierają rozwój malucha. W tym artykule omówimy, dlaczego warto podarować dzieciom drewniane klocki już od najmłodszych lat i jakie drewniane klocki warto wybrać w zależności od wieku dziecka.

Klocki drewniane dla rocznego dziecka

Przygodę z drewnianymi klockami można rozpocząć już od 12 miesiąca życia dziecka. Na tym etapie idealnym wyborem są duże drewniane klocki z obrazkami do ułożenia (np. klocki drewniane Puzzle 6w1 Zwierzątka | Janod lub klocki drewniane puzzle Baby Forest (6 elementów) | Janod). Układając drewniane klocki maluchy nie tylko rozwijają zdolności manualne, ale również uczą się rozpoznawania kształtów i kolorów.

Od 18 miesiąca życia warto rozważyć zakup kartonowej wieży (np. od Little Dutch). Kolorowe i lekkie klocki z kartonu to wspaniałe wyzwanie dla maluchów, gdyż budowa wieży rozwija precyzję ruchów.

Kartonowa wieża - Sailors Bay | Little Dutch
Kartonowa wieża - Sailors Bay | Little Dutch

Klocki drewniane dla dwulatka

Wybierając klocki drewniane dla 2 latków najlepiej wybrać te które są kolorowe i przyciągną uwagę malucha. Jasne barwy czy piękne ilustracje z pewnością wzbudzą zainteresowanie malucha i zachęcą do układania (np. drewniane klocki w intensywnych odcieniach różu lub błękitu od Little Dutch).

Drewniane klocki - Błękit | Little Dutch
Drewniane klocki - Błękit | Little Dutch

Warto również wspomnieć o drewnianym torze samochodowym lub torze wyścigowy z autami od Jabadabado. Zestawy te gwarantują wspaniałą kreatywną zabawę dla miłośników pojazdów.

Klocki drewniane dla 3 latka

Trzy latki są coraz ciekawsze świata i mogą tworzyć już bardziej skomplikowane budowle. Odpowiednie są więc większe zestawy drewnianych klocków z większą ilością elementów. Świetnie sprawdzą się np. zestaw klocków drewniane od Just Blocks. Zestawy zawierają drewniane klocki, płytki i paliki które dziecko może wykorzystać budując konstrukcje wedle własnej wyobraźni.

Drewniane klocki BASIC - Małe | Just Blocks
Drewniane klocki BASIC - Małe | Just Blocks

Klocki drewniane dla 4 latka

Dla czterolatków wprowadzenie klocków z literkami i cyframi to doskonały sposób na połączenie zabawy z nauką. Kolorowe, drewniane klocki z literkami z pewnością zachęcą dziecko do tworzenia pierwszych słów, a także pozytywnie wpłyną na umiejętność skupiania i utrzymania uwagi na określonych zadaniu.

Dodatkowo, w wieku 4 lat maluchy uwielbiają kreatywną zabawę. Konstruowanie torów kolejowych, organizowanie tras i obserwowanie ruchu drewnianych pociągów to nie tylko wspaniała zabawa, ale również wspaniały sposób na rozwijanie umiejętności planowania oraz logicznego myślenia.

Drewniana kolejka - górska przygoda | Tender Leaf Toys
Drewniana kolejka - górska przygoda | Tender Leaf Toys

Podsumowanie

Niezależnie od wieku malucha, klocki drewniane są doskonałą inwestycją w rozwój i kreatywność dziecka. Wybierajcie propozycje dostosowane do etapu rozwoju dziecka, a wspólna zabawa z klockami stanie się niezapomnianą przygodą!

avatar

Kidaroo