Inspiracje

Książeczki na dobranoc

Blog-banner-ksiazeczki-na-dobranoc
Blog-banner-ksiazeczki-na-dobranoc
Kiedy nadchodzi wieczór, a dziecko szykuje się do snu, nic nie równa się z miłym momentem czytania książek na dobranoc. To czas, kiedy małe serce spokojnie zasypia, zanurzone w światach pełnych marzeń i fantazji. Przeczytanie książeczki na dobranoc może być nie tylko relaksujące dla dziecka, ale także stanowić cenny moment łączący rodzica czy opiekuna z maluchem. Zapraszamy do zapoznania się z popularnymi książkami na dobranoc, według wieku.

Dla najmłodszych (1 lat+)

"Śpij kroliczku" – Książka pełna ciepłych, kolorowych ilustracji. Idealna do czytania na dobranoc, by razem z usypianiem króliczka (gaszenie światła, przebieranie w piżamkę) przygotować malucha do spania.

Śpij, króliczku | Wydawnictwo Dwie Siostry

"Kicia Kocia i Nunuś pora spać" – Kicia Kocia to bohaterka, która zna wszystkie dziecięce troski. W tej książce zachęca dzieci do spokojnego zasypiania, dzieląc się swoimi przygodami.

Pora spać!. Kicia Kocia i Nunuś | Wydawnictwo Media Rodzina

"Wierszyki na dobranoc" – Kolekcja krótkich wierszyków, które idealnie wprowadzą dziecko w atmosferę wieczornej ciszy i przygotują je do snu.

Wierszyki na dobranoc | Wydawnictwo Natuli

Dla maluchów w wieku 1,5 lat+:

"Buziaczek pizamka i hop do spanka" – Przyjemna opowieść o przygotowaniach do snu, która pokazuje, że zasypianie może być przyjemnym rytuałem.

Buziaczek, piżamka i hop do spanka! | Wydawnictwo Jupijo

"Bing 3 bajeczki przed snem" – Książka z serii o przygodach Binga, który uczy się różnych rzeczy, również o zasadach snu i odpoczynku.

Bing. 3 bajeczki przed snem | Wydawnictwo HarperKids

Dla maluchów w wieku 2 lat+:

"O zółwiu, który chciał spać" – opowieść o zółwiu z pięknym przesłaniem.

O żółwiu, który chciał spać | Wydawnictwo Tako

"Pucio mówi dobranoc" – przyjazna i ciepła opowieść o Puciu, który odwiedza swoje zwierzęce przyjaciółki przed snem, by im powiedzieć dobranoc.

Pucio mówi dobranoc | Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dla maluchów w wieku 2,5 lat+:

"Zasypiamy bez mamy" – książeczka, która jest nie tylko piękna, ale i pomocna w nauce samodzielnego spania. Prostej historyjce towarzyszą porady specjalistki w dziedzinie rozwoju emocjonalnego. Poruszono w nich takie tematy jak wypracowanie wieczornych rytuałów, relaksacje, strach przed ciemnością oraz lęki związane z koszmarami.

Zasypiamy bez mamy | Wydawnictwo Debit

Czy istnieje coś piękniejszego niż ciepłe chwile spędzone z dzieckiem tuż przed snem? Książki na dobranoc to nie tylko przyjemność czytania, ale także okazja do budowania więzi i wspólnego odkrywania magicznego świata literatury. Dlatego też serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym wyborem bestsellerowych pozycji na dobranoc, które zapewnią Waszemu maluchowi słodkie sny i magiczne chwile zarówno przed zaśnięciem, jak i podczas czytania.

avatar

Kidaroo