Gry i puzzle dla dzieci

Dlaczego kidaroo.pl?

Dlaczego my

  • kidaroo-Dlaczego-my-Kupuj-z-mozliwoscia-zwrotu-uzywanej-zabawki
  • kidaroo-Dlaczego-my-wymien-niepotrzebne-zabawki-i-zyskuj
  • kidaroo-Dlaczego-my-wypozyczaj-w-naszej-wypozyczalni
  • kidaroo-Dlaczego-my-Bezpieczne-platnosci

Gry i puzzle

Według zaleceń WHO z 2019 roku, dotyczących sprzętów elektronicznych w życiu dzieci, maluchy poniżej 2 roku życia nie powinny w ogóle korzystać z ekranów, a później czas kontaktu z elektroniką należy ograniczyć do maksymalnie 15 minut dziennie. O wiele bardziej wartościowym sposobem spędzania czasu będzie dla młodego człowieka zabawa dedykowanymi dla jego wieku akcesoriami. Mogą to być np. gry dla dzieci, będące jednocześnie rozrywką dla całej rodziny (podpowiadamy jakie w artykule “Gry rodzinne – rozwijanie dzieci poprzez gry dla całej rodziny”)!

Wartościowe gry dla dzieci na kidaroo.pl

W naszej ofercie przygotowaliśmy szeroki wachlarz gier dla dziewczynek i chłopców, edukacyjnych zabaw dla dwulatków, jak i nieco starszych maluchów, gry dedykowane bardzo aktywnym maluchom, jak i tym o nieco spokojniejszym temperamencie. Możesz wybierać spośród gier sensorycznych, gier planszowych, układanek magnetycznych, gier karcianych czy gier zręcznościowych.

Gry dla dzieci na prezent

Zgromadzone na kidaroo.pl gry dla dzieci trenują pamięć, koordynację ręka-oko, rozwijają logiczne myślenie, a poprzez zabawę razem z innymi graczami wzmacniają umiejętności społeczne. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki odnajdą w grach hobby, będące doskonałą alternatywą dla bajek czy gier na urządzenia elektroniczne. Jeśli szukasz wartościowego prezentu dla małego dziecka, jedna z propozycji zawartych w naszej kategorii Gry dla dzieci będzie strzałem w dziesiątkę!

Puzzle dla dzieci

Układanie puzzli jest zajęciem ze wszech miar rozwijającym. Dzieci uczą się koncentracji, skupienia na jednej rzeczy, rozwijają zdolności przestrzenne. Ponadto ćwiczą pamięć, uczą się wytrwałości w dążeniu do celu. Ukończenie układanki daje sporo satysfakcji, co motywuje do dalszych działań.

Mając na względzie ów dobroczynny wpływ puzzli oraz fakt, że są one jedną z najczęściej wybieranych zabawek dla dzieci, zgromadziliśmy w naszym sklepie internetowym kidaroo.pl całkiem sporą kolekcję.

Puzzle dla dzieci – kreatywna rozrywka w wielu odsłonach

W omawianej kategorii produktów znajdziesz nie tylko tradycyjne puzzle z tektury lub drewna. Są tu również piankowe puzzle do kąpieli , wykonane z pianki EVA, która nie nasiąka, unosi się na wodzie i jest szybkoschnąca. Innym, bardzo ciekawym przykładem puzzli są układanki dźwiękowe, które zostały zaprojektowane w taki sposób, że po ułożeniu elementu  w odpowiednie miejsce emitowany jest dźwięk. Twoją uwagę za pewne zwrócą również puzzle magnetyczne – doskonałe np. w podróży.

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka w wieku 3-4 lat będą puzzle progresywne, czyli zestaw składający się z kilku układanek o zróżnicowanej liczbie elementów lub puzzle warstwowe.

Dla nieco mniejszych dzieci idealnym upominkiem będą puzzle sensoryczne, w których każdy z elementów posiada inną fakturę bądź puzzle ewolucyjne.